درباره ما

اپوکسی چیست؟

اپوکسی چیست؟

اپوکسی چیست؟

اپوکسی ماده پلاستیکی است که برای چسباندن تخته سنگ ، مرمر یا سنگریزه با هم استفاده می شود.وقتی در معرض هوا قرار میگرد،جامد می شود. این بدان معنی است که می توانید از آن برای پنهان کردن نقص و ترمیم کفها استفاده کنید.ترامیت بوکان،

با سنگ ترامیت بوکان بیشتر آشنا شوید.

آشنایی با اپوکسی

اپوکسی نوعی پلیمر است و ساختار شیمیایی آن از اتم های اکسیژن و کربن تشکیل شده است.به طور کلی اپوکسی، به مواد شیمیایی مایعی گفته میشود که دو ماده ی رزین و هاردنر اجزای تشکیل دهنده آن می باشند.

سیستم های اپوکسی هنگام اجرا روی کفپوش ها معمولا به صورت یک یا دو جزئی استفاده میشوند:

 • اپوکسی یک جزئی سیستمی است که نباید با یک مکمل دیگر ترکیب شود.این سیستم به همان صورت غلیظ مورد استفاده قرار میگیرد.
 • اپوکسی دو جزئی با یک ماده ی دیگر به نام هاردنر یا فعال ساز ترکیب شده و سپس مورد استفاده قرار میگیرد به طوری که بدون هاردنر این سیستم سفت نخواهد شد.
پیج اینستاگرامی صنایع سنگ کوهستان

کفپوش اپوکسی مایع چه چیزی می باشد؟

در ساخت کفپوش اپوکسی مایع از رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمینی استفاده می شود. ساختار کفپوش اپوکسی مایع پلیمری بوده و از مواد حلال در ساخت آن ها استفاده نمی شود. از جمله مزیت های این گونه کفپوش ها می توان به مقاومت بالای آن ها در برابر مواد شیمیایی اشاره کرد.

این گونه کفپوش ها مانند کفپوش اپوکسی از خاصیت آنتی باکنریال برخوردار بوده و طول عمر بالایی دارند. برخلاف کفپوش اپوکسی، کفپوش اپوکسی مایع از سرعت اجرا و نصب بالایی برخوردار می باشد. این گونه کفپوش ها از تنوع طرح و رنگ برخوردار بوده و مقاومت مکانیکی بالایی دارند.

اسکوپ کردن نمای ساختمان

کاربرد کفپوش اپوکسی مایع

از آن جایی که این گونه کفپوش ها از ظاهر یکپارچه ای برخوردار هستند و مقاومت شیمیایی بالایی دارند، می توان در صنایع مختلف از آن ها استفاده کرد. استفاده از کفپوش اپوکسی مایع در مکان هایی که خاصیت ضد شیمیایی، ضد الکتریسیته و ضد لغزش از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بهترین گزینه برای انتخاب می باشد.

کفپوش اپوکسی سه بعدی

اپوکسی سه بعدی، نمونه ای از جدیدترین نمونه های کفپوش های اپوکسی است که می توان از آن ها در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کرد. برای ساخت کف پوش اپوکسی سه بعدی از رزین اپوکسی استفاده می شود. استفاده از این کفپوش ها در محیط هایی که رفت و آمد بالا در آن جا صورت می گیرد، توصیه نمی شود. نکته مهم در استفاده از کفپوش سه بعدی اپوکسی نصب صحیح آن می باشد. چرا که در غیر این صورت با مشکلات زیادی رو به رو خواهید شد.

درباره سنگبری کوهستان بیشتر بدانید

اپوکسی چه ویژگی هایی دارد؟

سیستم های اپوکسی چسبندگی خوبی روی سطوح مختلف دارند و در برابر عوامل مختلفی مانند رطوربت،شرایط جوی مختلف،ضربه و … مقاومت بالایی دارند. سیستم های اپوکسی قابل شست و شو میباشند. اما نکته ی مهم در مورد اجرای اپوکسی این است که با وجود اینکه از مقاومت بالایی برخوردار می باشد اما آب نباید به سطح زیر آن نفوذ کند و نباید روی سطوح مرطوب اجرا شود.سنگ ترامیت بوکان،ترامیت،

موارد کاربرد اپوکسی:

 • پارکینگ ها

اپوکسی به دلیل ساختار شیمیایی خاص خود برای سطوحی که در معرض موادی چون روغن و گریس قرار دارند مناسب است.سفیدترین سنگ نما،

 • سالن های ورزشی

زمین سالن های ورزشی به دلیل حرکات و پرش هایی که روی آن انجام میشود باید طوری منعطف باشد که به پای ورزشکار آسیبی وارد نکند.

 • در صنعت دارو سازی،صنایع غذایی،بیمارستان ها

سطح این اماکن باید طوری باشد که به راحتی قابل شست و شو باشد و به دلیل رفت و آمد های زیاد از مقاومت بالایی نیز برخوردار باشد.

 • استفاده در صنعت ساختمان

از چسب های اپوکسی میتوان در صنعت ساختمان برای چسباندن سنگ،چوب و سایر مصالح استفاده کرد.سنگ بری کوهستان،

پروژه های سنگبری کوهستان

مزایا ی سیستم های اپوکسی:

 •  نصب آسان
 • مقاوم در برابر ضربه
 • در برابر لکه ها مقاوم است
 • تمیزی آسان
 • سازگار با شرایط آب و هوایی مختلف
 •  زیبا
 •  سازگار با محیط زیست

در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر درباره سنگ های ترامیت و نحوه خرید آن ها میتوانید با ما تماس بگیرید.


صنایع سنگ کوهستان

محصولات صنایع سنگ کوهستان

سنگ ترامیت بوکان،سفیدترین سنگ نما،ارزان ترین سنگ نما،ترامیت،سنگبری کوهستان،کاربرد سنگ ترامیت،