درباره ما

تراورتن عباس آباد

مهمترین حلقه گمشده صادرات سنگ ایران

مهمترین حلقه گمشده صادرات سنگ ایران

مهمترین حلقه گمشده صادرات سنگ ایران

تراورتن عباس آباد به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، حسین دنیاگرد راد آرشیتکت و دکترای معماری از فلورانس ایتالیا یادداشتی بدین شرح را در اختیار مجله دنیای سنگ قرار داده است: با بررسی میزان سرمایه گذاری کلان در دهه های گذشته در خرید و واردات ماشین آلات مدرن و فوق مدرن توسط بخش های دولتی و خصوصی و مطابقت آن با خروجی های صادراتی سنگ فراوری شده، تنها به واژه تراژدی خواهیم رسید آن هم در کشوری که چه از نظر کمیت و چه از نظر کیفیت دارای ذخائر بی شماری است. براین باورم که حلقه گمشده و یا به عبارتی، مواردی که باعث این عدم تعادل می گردند به ترتیب اولویت عبارتند از:

نیروی متخصص و کارآمد تولید

 تراورتن عباس آباد کمبود در این بخش به عنوان مهمترین عامل بازدارنده موفقیت این صنعت می باشد، تفکر سنتی حاکم در استفاده از ابزار مدرن، عدم آگاهی کافی از روش های فراوری با دستگاه های مدرن، عدم شناخت استانداردهای جهانی و به یک کلام؛ تولید تفکر در بخش های مختلف از فراوری معادن تا بازاریابی تخصصی، را به عنوان عوامل اصلی این بخش می توان بیان نمود.

برنامه ریزی هدفمند

تراورتن عباس آباد  با بررسی طرح های توجیهی ارائه شده و مشابه و متعاقب آن انتخاب ماشین آلات و آمارها و جداول مربوطه از آنجایی که این طرح ها اغلب وابسته به کمک ها و وام های دولتی بوده هیچگاه نیازهای تولید و صادراتی در خور را در بر نداشته است.

ابزار و مواد مصرفی

تراورتن عباس آباد ماشین آلات مدرن و تخصصی و با کیفیت نیاز به ابزار و مواد مصرفی و مواد خام با کیفیت دارند و برای داشتن خروجی استاندارد می بایست ورودی های استاندارد داشته باشیم و مسیر استاندارد را طی کنیم که این مهم به هیچ وجه در این صنعت به هر دلیلی اعم از کسر بودجه و بهانه های تحریم و پساتحریم و غیره رعایت نمی شود.

بازاریابی و فروش

تراورتن عباس آباد امروزه روش های بازاریابی جهانی کاملا مشخص و قابل الگو برداری می باشند. حرکت های مخترعانه در این راستا و در تمامی این سالها نه تنها کمکی به صادرات و رونق ننموده است بلکه ما را هر چه بیشتر از بازارهای جهانی دور کرده است. باید به این باور برسیم که این بخش کاملا تخصصی نیاز به  سرمایه گذاری و حضور جهانی دارد. برگزاری نمایشگاه های تخصصی در شهرهای بزرگ کشور بعضا با شیوه های سنتی و غیرجذاب تنها واژه « نمایش گاه به گاه» را به همراه می آورد و ازداد و ستد جهانی ما را دورخواهد نمود.

طراحی و معماری

تراورتن عباس آباد یکی از ویژگی های مهم در معرفی و رونق داد وستد سنگ های ساختمانی در کشورهای جهان معرفی پروژه هایی می باشند که بعضا به عنوان الگو با استفاده از طراحان تخصصی و معماران به نام صورت می پذیرند چرا که انتخاب نوع و ابعاد چینش به گونه ای تخصصی در پروژه ها و مکان های مناسب نصب می شوند و باعث جلوه و زیبایی و در کلان معرفی سنگ خواهند شد و خود، نمایشگاه دائمی برای جذب مخاطب خواهند بود. برای تحقق اهداف بالا که به صورت فهرست وار بیان گردید گام اول نیاز به ایجاد مرکزی آموزشی و کاربردی و بین المللی است. طرح پیشنهادی با توجه به پتانسیل بالای ذخائر درون ایران و همچنین نیروی جوان و با انگیزه حال حاضر کشور ارائه شده و سعی گردیده در این فرصت تنها تیتروار به موضوع اشاره نماید و با نظر خواهی از تمامی اساتید و متخصصان و تولید کنندگان در راه اجرایی شدن و بین المللی سازی این صنعت پویا و اقتصادی مفید واقع گردد.

طرح شامل:

تراورتن عباس آباد  آکادمی فراوری، نصب، طراحی، استاندارد سازی و بازاریابی

نمایشگاه و موزه دائمی سنگ های تزئینی

مرکز بازرگانی و بازاریابی سنگ های تزئینی

کارگاه تولید و فراوری و بسته بندی تایل، اسلب، بلوک و قطعات تزئینی

کارگاه معماری و طراحی با قطعات اصطلاحا دور ریز