درباره ما

ویژگی سنگ های ساختمانی

پوشش دیوار با سنگ

پوشش دیوار با سنگ

ایده های پوشش دیوار با سنگ اگر موفق شده باشید در سال جاری از نمایشگاه های بین المللی سنگ بازدید کنید، حتماً از نماهای سنگی و پوشش های دکوراسیون داخلی که از جنس سنگ طبیعی می باشند و روی دیوارها و یا اطراف شومینه ها نصب می شوند به وجد آمده اید. این پوشش های دکوری با جنس سنگ طبیعی می توانند جذابیت معماری و بصری را به فضای خانه و یا دفتر کار شما بیاورند و تبدیل به نقطه کانونی هر اتاقی شوند.

هرچند این پوشش ها می توانند از جنس سنگ مصنوعی نیز باشند ولی در هر صورت چه سنگ طبیعی و چه سنگ مصنوعی میتوانند برای سال های متمادی بدون هرگونه مشکل و نیازی به تعمییرات مورد استفاده قرار گیرند، امروزه در بازار، پوشش های سنگی متنوعی با شکل، طرح و رنگ های محتلف متناسب با سلیقه و بودجه مشتریان وجود دارند. به علت استقبال روز افزون مشتریان از اینگونه محصولات، بر آن شدیم تا بعضی از ایده های استفاده از پوشش سنگی که در طراحی پروژه های نوسازی به منظور زیبا سازی محیط خانه و یا دفترکار از آنها استفاده شده را به شما معرفی کنیم، به طور مثال در زیر یک پنل پوشش سنگ مصنوعی به رنگ طوسی و عاجی را مشاهده می کنید که برای این پروژه استفاده شده است.

طراحی دیوار سنگی

پنل های سنگ مصنوعی

اخیراً استفاده از پنل های سنگ مصنوعی تبدیل به یکی از متداول ترین مد های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی شده و این به علت پیشرفت های فناوری و در دسترس بودن انواع پوشش های سنگ مصنوعی می باشد و افزایش میزان تولید، کاهش قیمت این عنصر ساختمانی را به دنبال داشته است. این محصولات ظاهری به شدت جذاب دارند و دقیقاً مشابه سنگ های طبیعی بوده ولی از سنگهای طبیعی سبک تر و نصب آن ها نیز آسان تر است.

 

مراقبت از پوشش های سنگ مصنوعی جهت استفاده در دکوراسیون داخلی، بسیار آسان است و نیازی به شرایط خاص نگهداری ندارند. سنگ های مصنوعی به صورت پنل های پوششی یا به صورت قطعاتی که به شکل سنتی در کنار یکدیگر میتوانند قرار بگیرند، وجود دارند. در تصویر زیر پوشش های پنلی سنگ های ledgestone مصنوعی برای دیوار های اصلی و پشتی این اتاق نشیمن بازسازی شده را مشاهده می کنید. صفحه کابینت گرانیتی آشپزخانه و کف چوبی زیبایی این خانه را تکمیل کرده اند.

 

 

تراورتن بی موج سیلور کاشان

 

عکس زیر نمای دیگری از این اتاق نشیمن را نشان می دهد که از پوشش پنلی سنگ های ledgestone مصنوعی در کناره شومینه استفاده شده است.

 

طراحی دیوار سنگی

حاشیه سنگی اطراف شومینه

سنگ Cultured Stone یک نوع سنگ مناسب برای استفاده در فضای اطراف شومینه است، چرا که در برابر گرما بسیار مقاوم بوده و در طرح، شکل و رنگ های مختلف در دسترس می باشد. معروف ترین انواع این سنگ، لایم استون، سنگ رودخانه و ledgestone می باشند. در تصویر زیر نوع رودخانه ای سنگ Cultured Stone را مشاهده می کنید که برای پوشش دیوار اطراف شومینه استفاده شده است. رنگ و شکل خاص این سنگ باعث شده تا شومینه به نقطه کانونی اتاق تبدیل شود.

ترامیت بوکان

نمره ۵٫۰۰ از ۵

ترانیکس بی موج آذر شهر

ترانیکس کوهستان بی موج

تراورتن بی موج تنه درختی آذر شهر

تراورتن بی موج سیلور کاشان

تراورتن بی موج عسلی تکاب

تراورتن بی موج قرمز آذر شهر

تراورتن بی موج کرم مهاباد

تراورتن بی موج نسکافه ای کاشان

تراورتن عباس آباد

تراورتن موج دار تنه درختی آذر شهر

تراورتن موج دار سیلور کاشان

تراورتن موج دار شکلاتی یزد

تراورتن موج دار قرمز آذر شهر

تراورتن موج دار لیمویی آذرشهر

تراورتن موج دار نسکافه ای کاشان A10

ترامیت بوکان

در تصویر زیر، شومینه دیگری را مشاهده می کنید که دیواره اطراف آن با سنگ Drystack پوشیده شده، رنگ و طرح سنگ به کار گرفته شده به این اتاق نشیمن، ظاهری کلاسیک بخشیده است.

تراورتن بی موج نسکافه ای کاشان

بر اساس یک طراحی عالی، سقف این خانه به شکل سقف یک کلیسا اجرا شده و مکانی که شومینه در آن قرار دارد تبدیل به یک نقطه کانونی شده است. برای ساخت این شومینه از کف تا سقف ازسنگهای طبیعی خرد شده استفاده شده و به صورت نامنظم در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

ترانیکس بی موج آذر شهر

 

تراورتن موج دار شکلاتی یزد

از دیگر کاربردهای سنگ در دکوراسیون داخلی میتوان به صفحه روی میز، صفحه کابینت، میز بار و یا دیوار پشتی آشپزخانه اشاره کرد. علاوه بر خانه از پوشش سنگی میتوان در دفاتر کار، رستوران ها و سایر مراکز تجاری استفاده کرد. در تصویر زیر پوشش سنگی Drystack برای میز پذیرش یک مطب دندان پزشکی استفاده شده است. این سنگ ظاهری غیر صیقلی داشته و سایه های بین تکه های سنگ حجم تاثیر گذاری را ایجاد نموده است.

تراورتن موج دار تنه درختی آذر شهر

تراورتن موج دار تنه درختی آذر شهر

در تصویر زیر اتاق انتظار دیگری را مشاهده می کنید که دیوار اصلی و شومینه آن مطابق نمونه فوق با سنگ Drystack پوشش داده شده است.