درباره ما

قرنیز سنگی

قرنیز سنگی

قرنیز سنگی چیست؟

دیوارهای گچی از مقاومت لازم در برابر نم و رطوبت برخوردار نیستند، از این رو به منظور جلوگیری از رسیدن رطوبت به آن ها سنگ پلاک یا قرنیز سنگی مورد استفاده قرار می گیرد. ارتفاع سنگ قرنیز ۱۰ سانتی متر است. این سنگ نه تنها از دیوار محافظت می کند بلکه زیبایی خاصی به کفپوش ساختمان می بخشد.ترامیت بوکان،

قرنیز سنگی از جمله قرنیزهایی است از گذشته تاکنون مورد استفاده قرار گرفته است. در گذشته سنگ قرنیز به صورت ساده و ساب خورده به کار می رفت اما در حال حاضر با استفاده از دستگاه های CNC می توان طرح های بسیار زیبایی بر روی آن ایجاد نمود و جذابیت آن را دوچندان کرد.

با سنگ ترامیت بوکان بیشتر آشنا شوید.

معایب قرنیز سنگی

هر چند قرنیزهای سنگی ساده و طرح دار بسیار زیبا هستند و در کنار کفپوش های سنگی جلوه بسیار زیبایی پیدا می کنند اما آن ها معایبی را نیز در بردارند از جمله:

 • سنگ از جمله مصالحی است که از دوام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد اما هنگامی که برای ساخت قرنیز استفاده می شود به علت ساب خوردن، استحکام آن کاسته می شود.
 • قرنیزهای سنگی در مقایسه با سایر قرنیزها قیمت بالاتری دارند.
 • رنگ بندی سنگ های قرنیز محدود است.سنگ ترامیت بوکان،ترامیت،
 • اصولاً این قرنیزها دارای طول بلندی هستند و همواره احتمال شکستن سنگ هنگام کار با ابزار وجود دارد.
 • پرت سنگ قرنیز بالاست و به علت داشتن خلل و فرج ظاهر قرنیز یکدست و یکنواخت نخواهد بود.
پیج اینستاگرامی صنایع سنگ کوهستان

انواع سنگ قرنیز

سنگ هایی که در امور ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند دارای انواع مختلف با ویژگی های منحصر بفرد هستند که برای آشنایی با آن ها می توانید به نوشته انواع سنگ ساختمانی مراجعه نمائید. از بین تمام سنگ ها، سنگ مرمریت و سنگ تراورتن رایج ترین سنگ های ساختمانی هستند.

سنگ تراورتن به دلیل مقاومت بسیار بالا هم در نمای خارجی ساختمان و هم در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد، در صورتی که سنگ مرمریت مقاومت پایینی دارد و تنها برای مصارف داخل ساختمان کاربرد به کار می رود.سفیدترین سنگ نما،

اصولاً جنس قرنیز را از جنس همان سنگی انتخاب می کنند که برای کفپوش استفاده شده است. در کل برای قرنیز می توان از سنگ :

 • تراورتن
 • سنگ چینی
 • سنگ گرانیت
 • سنگ مرمریت

استفاده نمود که انتخاب رنگ آن ها به معمار ساختمان بستگی دارد. اصولاً رنگ قرنیز کمی متفاوت از کفپوش سنگی انتخاب می شود.

پروژه های سنگبری کوهستان

قیمت سنگ قرنیز ساختمانی

سنگ های طبیعی و سنگ های مصنوعی هر کدام دارای مزایا و قابلیت های منحصربفرد خود هستند، از این رو قیمت آن ها نیز متفاوت است. قیمت سنگ قرنیز ساختمانی با توجه به نوع سنگ و ضخامت آن تعیین می شود. برای مثال قیمت سنگ قرنیز مرمریت در مقایسه با قیمت سنگ قرنیز گرانیت بالاتر می باشد.

سنگ های مصنوعی نیز در مقایسه با سنگ های طبیعی از نظر اقتصادی مقرن بصرفه تر هستند. با پیشرفت علم سنگ های مصنوعی تا حد زیادی شبیه به سنگ های طبیعی ساخته می شوند اما باز هم تفاوت هایشان از نزدیک مشخص است، چرا که همه ی سنگ های طبیعی از یکدیگر متفاوت اند اما در مورد سنگ مصنوعی این گونه نیست.سنگ ترامیت،

در کل انتخاب و خرید قرنیز علاوه بر سلیقه افراد به میزان بودجه موجود نیز بستگی دارد. در حال حاضر قیمت قرنیز سنگی به ازای هر متر طول در حدود ۲۰۰ هزار تومان می باشد.سنگ بری کوهستان،

سوالات متداول

 • دلیل استفاده از قرنیز سنگی چیست؟

علاوه بر ایجاد زیبایی، دیوارهای گچی از مقاومت لازم در برابر نم و رطوبت برخوردار نیستند، از این رو به منظور جلوگیری از رسیدن رطوبت به آن ها سنگ پلاک یا قرنیز سنگی مورد استفاده قرار می گیرد.

 • مقاومت سنگ قرنیز چقدر است؟

سنگ از جمله مصالحی است که از دوام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد اما هنگامی که برای ساخت قرنیز استفاده می شود به علت ساب خوردن، استحکام آن کاسته می شود.

 • از چه نوع سنگی برای تولید قرنیز سنگی استفاده می شود؟

در کل برای قرنیز می توان از سنگ تراورتن، سنگ چینی، سنگ گرانیت و سنگ مرمریت استفاده نمود.

در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر درباره سنگ های ترامیت و نحوه خرید آن ها میتوانید با ما تماس بگیرید.


درباره سنگبری کوهستان بیشتر بدانید

صنایع سنگ کوهستان

محصولات صنایع سنگ کوهستان

سنگ ترامیت بوکان،سفیدترین سنگ نما،ارزان ترین سنگ نما،ترامیت،سنگبری کوهستان،کاربرد سنگ ترامیت،