درباره ما

سنگ ساختمانی تراورتن

سنگ ساختمانی تراورتن

برای سفارش سفید ترین سنگ نمای ساختمان – سنگ تراورتن سفید عباس آباد با شماره های زیر تماس بگیرید.

۰۹۱۳۱۶۶۷۲۰۱

۰۳۱۳۳۸۰۰۳۴۹


سنگ ساختمانی تراورتن عباس آباد یکی از بهترین سنگ های تراورتن سفید دنیاست. این سنگ تمام ویژگی های یک سنگ مرغوب جهت استفاده در نمای ساختمان را دارد و به همین دلیل این سنگ مورد استقبال و پسند اکثر مهندسان و سازندگان ساختمان به عنوان سنگ نما قرار گرفته است.

سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ ساختمانی تراورتن عباس آباد نوعی سنگ آهک متخلخل است که از دسته سنگ‌های تزیینی به شمار می‌رود.این سنگ از رسوبات آب‌های معدنی غارها یا چشمه‌های آب گرم یا از رسوب کف دریاها و رودخانه‌ها بدست می آید.که به صورت پهنه‌ های نسبتا وسیع دیده می‌شوند.سنگ تراورتن عباس آباد یکی از انواع سنگ های تراورتن می باشد که دارای شهرت بسیار زیادی است .

سنگ عباس آباد به دو روش موج دار و بی موج برش داده می شود و دارای تم سفید، کرم، و بژ است که بسته به تم و موج سنگ سورت بندی میشود. سنگ تراورتن عباس آباد مناسب سنگ نما می باشد و میزان جذب آب آن   ۰٫۳۷ و مقاومت فشاری  ۶۸۰  میباشد. از ویژگی های بارز این سنگ ساب پذیری عالی ، رنگ روشن و چسبندگی خوب آن با ملات است. سنگ تراورتن عباس آباد بصورت طولی ، اسلب، تایل ، گیوتین و صراحی فرآوری می شود.

ویژگی تراورتن عباس آباد

 • ساب پذیری بسیار بالا سنگ عباس آباد
 • رنگ روشن مایل به سفید سنگ عباس آباد
 • موج های زیبا و منحصر بفرد سنگ عباس آباد
 • مقاوم در برابر شرایط جوی
 • چسبندگی خوب ملات با سنگ عباس آباد

از جمله ویژگی های سنگ تراورتن عباس آباد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ظاهر سنگ

تراورتن عباس آباد دارای زمینه روشن و مایل به سفید می باشد که ممکن است در برخی از سورت های آن رگه های سیاه یا قرمزمایل به قهوه ای قابل مشاهده باشد. از ویژگی خوب این سنگ این است که تنوع بسیاری در طرح های آن موجود می باشد و می تواند تقریبا همه سلیقه ها را پوشش دهد.

برخی از سورت های سنگ تراورتن عباس آباد دارای بازی رنگ بسیار زیادی هستند که البته ممکن است مورد پسند برخی از افرادی که ساده پسند هستند نباشد. برخی دیگر از سورت های این سنگ از رگه ها و بازی رنگ کم تری برخوردارند و رنگی روشن با ناخالصی کمتری دارند که البته قیمت آن نیز بالاتر است.

 • مقاومت بالا

این سنگ یکی از سنگ های مقاوم تراورتن می باشد که می تواند از خود مقاومت بالایی  دربرابر عوامل جوی مانند سرما و گرما، رطوبت، اشعه uv  خورشید و یخبندان نشان دهد که این ویژگی سبب شده است تا بتوان از این سنگ در نمای شهرهای مختلف با اقلیم های متفاوت استفاده نمود. علاوه بر این ها از سنگ تراورتن عباس آباد به دلیل مقاومتی که در برابر آلودگی و باران های اسیدی دارد می توان در شهرهای پرجمعیت و آلوده ای مانند تهران واصفهان به عنوان نمای ساختمان استفاده نمود.

 • چسبندگی بالا

یکی دیگر از ویژگی هایی که سنگ تراورتن عباس آباد و بیش از نیمی از سنگ های تراورتن دارا می باشند چسندگی بالا به ملات سیمان می باشد. این سنگ بافت متخلخلی دارد و در پشت خود خلل و فرج کمی دارد، هنگامی که از این محصول در نمای ساختمان استفاده می شود ملات کار داخل حفره های موجود در این سنگ نفوذ کرده و سبب چسبندگی بیشتر سنگ به بنا می شود. از این سنگ ها در نمای ساختمان های مرتفع و بلند نیز می توان استفاده کرد بدو اینکه نگران ول کردن و افتادنش باشیم.

 • وزن سبک

وزن سنگ ساختمانی تراورتن عباس آباد نسبت به برخی از سنگ های ساختمانی تقریبا کم تر است و این موضوع سبب می شود تا حمل و نقل آن آسان تر و با سرعت بالاتری انجام گیرد. همچنین بسته بندی آن زحمت و نیروی کمتری نیاز داشته باشد. این ویژگی صادرات سنگ ساختمانی تراورتن عباس آباد را به دیگر کشورها ممکن می سازد و علاوه بر همه اینا زحمت کمتری به استاد کار برای نصب سنگ به نمای ساختمان می دهد.

 • تخلخل کم

سنگ تراورتن عباس آباد از تخلخل کم تری نسبت به سایر سنگ های تراورتن برخوردار است و به همین دلیل جذب آب کم تری نسبت به دیگر انواع تراورتن ها دارد.

 • تراکم بالا

تراکم بالا یکی دیگر از ویژگی های سنگ تراورتن عباس آباد می باشد. این سنگ به دلیل تخلخل کم تری که نسبت به دیگر سنگ های تراورتن دارد از تراکم بالا تری نسبت به آن ها برخوردار است. تراکم بالا در یک سنگ موجب می شود تا مقاومت سایش و فشاری یک سنگ بالا برود و سنگ دربرابر عوامل مختلف فرسوده و دچار رنگ رفتگی نشود.

با توجه به این ویژگی می توان از سنگ تراورتن عباس آباد در مکان هایی که رفت و آمد زیادی صورت می گیرد به عنوان سنگ پله و سنگ کف استفاده نمود. علاوه بر این ها سنگ های متراکم ساب پذیری بالا وصیقل پذیری عالی دارند و برش آن ها آسان تر صورت می گیرد.

 • قیمت سنگ

به عوامل بسیار زیادی از جمله سورت بندی، ضخامت و کیفیت تولید بستگی دارد و برخی از سورت های آن مانند تراورتن عباس آباد سفید بی موج به دلیل رنگ روشن و خالص و رگه های کمتری که دارند از قیمت نسبتا بالایی برخوردار هستند اما در کل بیشتر سورت های این سنگ از قیمت پایینی برخوردار هستند.

 • قابلیت تلفیق

یکی دیگر از ویژگی های سنگ تراورتن عباس آباد قابلیت تلفیق آن با دیگر تراورتن ها می باشد. با استفاده از این سنگ و تلفیق آن با سنگ های دیگر می توان نمای زیبا و باشکوهی را به ارمغان اورد.

 • طول عمر بالا

این سنگ استحکام بالایی دارد و طول عمر آن طولانی می باشد .

کاربرد سنگ تراورتن عباس آباد:

 • نمای اصلی و بیرونی نمای کلاسیک و مدرن
 • نمای داخلی و دیوار های داخلی
 • محوطه سازی 
 • ساخت مصنوعات دکوراتیو ( گیوتین، صراحی، مبلمان سنگی)

در نما اصلی ساختمان از سورت های سوپر و ممتاز این سنگ به صورت طولی استفاده می شود و اغلب از سنگ تراورتن بی موج عباس آباد در اجرای نمای کلاسیک و سنگ موج دار عباس آباد در نمای مدرن استفاده می شود.و سورت های ضعیف تر سنگ عباس آباد در نماهای فرعی و یا مکان هایی که در معرض دید مستقیم قرار ندارند استفاده می شود.

و همچنین سورت های پایین سنگ عباس آباد با ضخامت بالا جهت محوطه سازی و کف سازی استفاده می شود. سنگ اسلب تراورتن عباس آباد در لابی و دیواره های داخلی ساختمان به صورت بوک مچ و فورمچ استفاده می شود.

درجه بندی سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن عباس آباد همانند اکثر سنگ های تراورتن سور ت های گوناگونی دارد و همین مسئله باعث گردیده است که درجه بندی سنگ عباس آباد به صورت سلیقه ای توسط سنگبری ها و فروشندگان سنگ کد گذاری شود.هر چه قدر این سنگ روشن و مایل به سفید باشد و رگه و هاله های کمتری داشته باشد از درجه بالاتری برخوردار است. درجات پایین سنگ تراورتن عباس آباد درای موج های نامنظم، رگه های صورتی، مشکی، تخلخل زیاد و رنگی تیره تر دارند

چرا سنگ تراورتن عباس آباد روشن است؟

هنگام تشکیل سنگ تراورتن هرچه عناصر محلول در آب معدن آن کم‌تر باشد، سنگ روشن‌تر می‌شود. بنابراین معدن سنگ تراورتن عباس آباد مهم‌ترین عامل در ویژگی رنگی آن است.

دیگر محصولات سنگبری ایرانمهر عبارتند از:

جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید


سنگ تراورتن

سنگ تراورتن عباس آباد

سنگبری ایران مهر