درباره ما

آشنایی با شغل سنگبری

آشنایی با شغل سنگبری

سنگبری

در کشور ما ایران منابع و ذخایر معدنی از ارزش اقتصادی بالایی برخودار هستند. در این بین منابع سنگ موجود در کشور به دلیل کاربردهای فراوانشان در صنعت‌های مختلف اهمیت ویژه‌ای دارند.صنعت سنگ به عنوان منبع مهم کسب درآمد ارزی کشور به حساب می‌آید.ترامیت بوکان،

اپوکسی چیست؟

هرچه تکنولوژی و روش‌های استخراج و فراوری در معادن سنگ و کارخانجات سنگبری بروزتر شوند کیفیت سنگ‌های تولیدی بالاتر می‌رود و اقتصاد کشور را متحول می‌کند.سنگ کاری در ایران قدمت ۷ هزار ساله دارد. از قدیم سنگ‌ها در ساختمان‌ها و از جمله معبدها مورد استفاده قرار می گرفتند.

با رزین آشنا شوید.

از هزاره‌ی‌ اول استفاده از سنگ به صورت سنگ‌های ساختمانی و سنگ‌های تزئینی از بناهای ساسانیان، پاسارگاد، تخت سلیمان و … تا به امروز در ایران رواج داشته است. با پیشرفت تکنولوژی و به مرور زمان از سنگ درصنعت‌هایی نظیر:

  • ساختمان سازی
  • پل سازی
  • راه سازی

و غیره استفاده شد.در سال ۱۳۰۷ ه.ش اولین دستگاه سنگبری در ایران همزمان با ساخت کاخ مرمر در منطقه‌ی نازی آباد تهران ساخته شد. این دستگاه شامل تیغه‌های آهنی بود که با پودر و سیلیس کار می‌کرد. این دستگاه اره گلی نام داشت.

کفسابی چیست؟

در سال ۱۳۱۲ جهت احداث بانک ملی و ساختمان دادگستری دومین دستگاه برش سنگ توسط گَلداشمیت شرکت اشکودا در بازار تهران راه اندازی شد.سپس در سال ۱۳۱۷ اولین کارخانه‌ی برش سنگ ایران توسط کارشناسان آلمانی به سفارش آستان قدس رضوی در مشهد احداث و سنگ‌های مرقد امام رضا (ع)، کاخ مرمر، بانک مرکزی تهران و بانک سپه توسط این کارخانه تولید شد.سنگبری کوهستان،

سنگبری به شیوه ی امروزی

در سنگبری اگر سنگ‌های بی قواره وارد کارخانه شود، اولین ماشین در خط تولید، دستگاهی برای قواره ساختن سنگ‌ها است. معمولا برای این کار از دستگاه تک لام و یا دستگاه‌های برش مانند سیم الماسه و فولادی استفاده می شود. در واقع این دستگاه‌ها سنگ بی‌قواره را قواره‌دار می‌کنند تا استفاده از اره‌ها راحت‌تر شود.

قرنیز سنگی چیست؟
  • برش با استفاده از اره

برش با کمک اره از رایج‌ترین روش‌های امروزی به شمار می‌رود. این روش معمولا در کارخانه‌ها با ظرفیت بالای تولید استفاده می‌شود. در این روش بلوک‌های سنگی را به وسیله‌ی اره‌های الماسه که دارای تیغه‌های موازی هستند برش می‌دهند. اره‌های الماسه به دو دسته‌ی سخت‌بَر و نرم‌بَر تقسیم می‌شوند.سنگ ترامیت بوکان،ترامیت،

سنگ و دکوراسیون داخلی

  •  اره‌ی سخت‌بر

اره‌های سخت‌بر، سنگ‌ها را با استفاده از براده‌ی چدنی یا فولادی برش می‌دهند. معمولا از اره‌ی سخت‌بر برای برش گرانیت استفاده می‌شود، اره‌های سخت بر مدرن بیشترین تعداد تیغه را دارد که این تعداد برابر با ۱۵۰ تیغه با قابلیت برش سنگ در ابعاد ۳٫۵ در ۲ است.

  • اره‌ی نرم‌بر

کاربرد اره‌های نرم‌بر معمولا برای سنگ‌های آهکی مانند تراورتن و مرمریت و… می‌باشد. مزیت استفاده از این اره‌ها این است که ضایعات کمتری نسبت به دیگر اره‌های سنگبری دارد و در نتیجه دقت بالاتری نسبت به سایر اره‌ها دارند.ترامیت،

اسکوپ کردن نمای ساختمان

  • برش با استفاده از قَله‌بَر

قله‌بَرها در ابعاد و اندازه‌های مختلفی موجود هستند. معمولا در این نوع دستگاه‌های برش، از تیغه‌های دیسکی یا همان دایره شکل استفاده می‌شود. روی این تیغه‌های دایره شکل گمنت‌های الماسه وجود دارد. در این روش چند تیغه موازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و سنگ بلوک را به شکل پلاک نمایش می‌دهند.

با سنگ ترامیت بوکان بیشتر آشنا شوید.

خوشبختانه در کشور ما ایران بیش از ۶۵۰۰ کارخانه از ماشین‌آلات مدرن استفاده می‌کنند. این عدد بیانگر این است که با توجه به ظرفیت کنونی، کارخانه‌ها ظرفیت بالقوه‌ای برای تبدیل ۲۵ میلیون تن سنگ خام به سنگ فرآوری شده در سال را دارند.سفیدترین سنگ نما،

درباره انواع سنگ ترامیت بوکان بیشتر بدانید.

انواع دستگاه سنگبری

دستگاه‌های سنگبری به دو دسته تقسیم بندی می شوند:

  • قابل حمل (سیار)
  • کارگاهی

برشکاران برای افزایش سرعت و همینطور انجام دادن کار در مدت زمان کم نیاز به برش سنگ در محل دارند. دستگاه‌های برش سنگ سیار وزن نسبتاً کمی دارند و قابل حمل هستند به همین دلیل بهترین گزینه برای این کار به شمار می‌روند.

با سنگ ترامیت بوکان بیشتر آشنا شوید.

دستگاه‌های سنگبری قابل حمل قابلیت برش سنگ‌های با طول cm65-265 و قابلیت برش تحت زاویه ۰ تا ۶۰ را دارند.این دستگاه در مدل‌های مختلفی اعم از دستی و نیمه اتومات تولید می شوند. در مدل دستی حرکت کلگی دستگاه توسط فرد و در دستگاه‌های نیمه اتومات توسط گیربکس انجام می‌شود.

این دستگاه برای استفاده در کارهای سنگین و همینطور کارگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل از دستگاه دارای وزن زیادی است و باید در محل استقرار خود فیکس شود. در اکثر دستگاه‌های کارگاهی قابلیت برش تحت زاویه وجود دارد.

پیج اینستاگرامی صنایع سنگ کوهستان

دستگاه‌های سنگبری کارگاهی علاوه بر وزن بیشتر نسبت به دستگاه‌های سیار دارای توان موتور بالاتر و طول برش بیشتر هستند.دستگاه‌های کارگاهی در برش‌های مداوم عملکرد بالایی دارند و در برخی از مدل‌ها قابلیت تنظیم دور موتور و حرکت اتوماتیک کلگی دستگاه را دارند.

آشنایی با سنگ کف پارکینگ

سنگبری در ایران دارای قدمت چند هزار ساله است و در اقتصاد امروزه‌ی کشور اهمیت بالایی دارد. امروزه صنعت سنگ به عنوان یکی از منابع مهم کسب درآمد ارزی برای کشور به شمار می‌رود. در سنگبری روش‌های برش با اره و برش با قله‌بر مورد استفاده قرار می‌گیرد که برش با اره به دو دسته‌ی برش با اره‌ی سخت‌ بر و اره‌ی نرم‌ بر تقسیم‌بندی می‌شوند.سنگ بری کوهستان،

پروژه های سنگبری کوهستان

تقویت تولید کننده داخلی و افزایش صادرات به معنای حفظ منابع ارزی و تامین نیازهای کشور به شمار می‌رود که در شرایط حساس فعلی لازم است به طور جدی مورد توجه قرار گیرد. امروزه برای رشد بازار سنگبری ایران لازم است که دولت هزینه‌های تولید و نوسان‌های اقتصادی را به حداقل برساند تا زمینه‌ی رقابت تولیدکنندگان این صنعت با رقبای خارجی فراهم شود.

در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر درباره سنگ های ترامیت و نحوه خرید آن ها میتوانید با ما تماس بگیرید.


درباره سنگبری کوهستان بیشتر بدانید

صنایع سنگ کوهستان

محصولات صنایع سنگ کوهستان

سنگ ترامیت بوکان،سفیدترین سنگ نما،ارزان ترین سنگ نما،ترامیت،سنگبری کوهستان،کاربرد سنگ ترامیت،فروش سنگ ترامیت بوکان در ایران،فروش سنگ ترامیت بوکان در اصفهان