درباره ما

سنگ ترامیت

سنگ ترامیت

سنگ ترامیت

سنگ ترامیت یک سنگ بدون هیچگونه ناخالصی و با رنگ سفید یکدست و یکنواخت که عدم وجود ناخالصی در سنگ از ویژگی هایی می‌باشد که طراحان، معماران و مهندسین به دنبال آن می‌باشند. سنگ ترامیت سفید بی موج، در عرض استاندارد ۴۰cm و طول آزاد بریده و دارای ضخامت ۱٫۷cm و این سنگ از جنس ترامیت می‌باشد. ویژگی‌های سنگ ترامیت مانند ویژگی‌های سنگ‌های مرمریت و تراورتن هست. آنها سنگ هایی می‌باشند از جنس خاک رس و ماسه که از لحاظ جنس این سنگ تقریبا بین سنگ‌های تراورتن و مرمریت هستند.ارزانترین سنگ نما،

 

با سنگ ترامیت بوکان بیشتر آشنا شوید.

 

خصوصیات و ویژگی سنگ‌های ترامیت

 

این سنگ  شامل سنگ‌های دگرگونی سفیدی هستند که از خاک رس و ماسه به دست می‌آیند. سنگ ترامیت به خاطر خلل و فرج و شکل ظاهری آن، شباهت زیادی به سنگ‌های تراورتن داشته و از لحاظ قیمت آن نسبت به سنگ تراورتن مناسب‌تر بوده و برای سنگ‌های تراورتن سفید جایگزین مناسبی خواهد بود. در نتیجه مورد استقبال بیشتر سازندگان و طراحان و معمارین ساختمان قرار گرفته است.سنگ ترامیت دارای خلل و فرج بوده که در مراحل فرآوری آن توسط رزین و یا اپوکسی پر می‌گردد. این سنگ به دلیل جذب آب بالا و مقاومت سایشی پایین، استفاده از آن در سنگ کف توصیه نمی‌شود.

از نظر کاربرد نیز می‌توان به کاربری آن در نمای داخلی و نمای بیرون ساختمان پرداخت و کیفیت فرآوری آن نیز یک عامل تاثیر گذار بر قیمت گذاری آن می‌باشد.این سنگ به خاطر رنگ روشن مایل به سفید و بدون رگه بودن و قیمت بسیار پایین نسبت به سایر سنگ‌ها بیشتر برای نمای داخلی و بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سنگ از نظر رنگ سفید و در سورت‌های سوپر و ممتاز بسیار شبیه به سنگ تراورتن می‌باشد. از معایب این سنگ می‌توان به جذب آب بالا اشاره کرد که رطوبت زیاد باعث می‌شود سنگ شوره بزند و متمایل به زرد شود.سنگبری کوهستان،

 

پیج اینستاگرامی صنایع سنگ کوهستان

 

انواع سنگ ترامیت

 

سعی کردیم در بخش مربوطه معرفی کاملی از هر کدام برندهای نام برده شده در زیر داشته باشیم. شما می‌توانید جهت دریافت جزئیات بیشتر، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. لیست به شرح زیر است:

 

  • ترامیت سفید مرودشت
  • ترامیت بوکان
  • ترامیت مهاباد
  • ترامیت اسلام آباد

 

قیمت سنگ ترامیت به درجه سنگ، ابعاد سنگ، نوع فرآوری، متراژ موجود و عواملی دیگر بستگی دارد. ازجمله سنگ‌های آهکی و رسوبی هستند که در ساخت دیواره‌های داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلیل قرار نکرفتن در معرض فشار و دمای بالا کاملا رسوبی و نسبت به سنگ تراورتن آهکی‌تر می‌باشد. این سنگ به اسم لایم استون معروف بوده و دارای زمینه روشن و یکدستی و وزن آن نسبت به سنگ مرمریت کمتر می‌باشد واین سنگ دارای صیقل پذیری بسیار پایینی است.

سنگ همواره به عنوان یک متریال ارزشمند از جایگاه ویژه ای جهت استفاده در معماری داخلی ساختمان برخوردار بوده و عمدتا از آن در کف ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرفته اما با روی کار آمدن طراحی‌های مدرن روز به روز استفاده از سنگ‌های ساختمانی نیز از جایگاه مخصوصی برخوردار گردیده و تنوع رنگ و طرح این نوع متریال موجب شده تا هر نوع سلیقه ای را تحت پوشش قرار دهد. در میان رنگ‌های کاربردری ، سفید به عنوان محبوب‌ترین رنگ‌های مورد استفاده در طراحی دکوراسیون‌های ایرانی است و ترامیت سفید با توجه به زمینه رنگ سفیدی که دارد قابلیت استفاده در نمای داخلی ساختمان را دارا می‌باشد.

 

در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر درباره سنگ های ترامیت و نحوه خرید آن ها میتوانید با ما تماس بگیرید.

 

محصولات صنایع سنگ کوهستان

 

سنگ ترامیت بوکان،سفیدترین سنگ نما،ارزان ترین سنگ نما،ترامیت،سنگبری کوهستان،کاربرد سنگ ترامیت،