درباره ما

سنگ ترامیت چیست؟

با سنگ ترامیت بوکان بیشتر آشنا شوید

سنگ ترامیت چیست؟

این که بدانید واقعا سنگ ترامیت چیست و با این سنگ‌ها به صورت کامل آشنا شوید، اولین قدم برای انتخاب ترامینت به عنوان سنگ نما به شمار می‌رود. سنگ‌های ترامیت یکی از بهترین سنگ‌ها برای نمای ساختمان است که در دسته سنگ‌های رسوبی قرار دارد. در واقع این سنگ بین مرمریت و تراورتن قرار می‌گیرد. سنگ‌های ترامیت دارای مقادیر بسیاری آهک است که این میزان آهک از سنگ تراورتن بالاتر می‌باشد. سنگ‌های ترامیت از فشردن خاک رس و ماسه تشکیل شده و در مقایسه با سنگ مرمر و مرمریت وزن پایین‌تری دارد.

ویژگی‌های سنگ ترامیت چیست؟

سنگ‌های ترامیت معمولا دارای زمینه روشنی است و معمولا با رنگ‌های کرم و سفید استخراج می‌شود. این سنگ‌ها ظاهری شبیه به سنگ‌های تراورتن دارند به همین دلیل بسیاری از افرادی که شناخت کافی در خصوص سنگ‌ها ندارند این دو سنگ را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند. سنگ‌های ترامیت بوکان یکی از انواع سنگ‌های ترامیت است که دارای زمینه سفید یکدست می‌باشد. این سنگ‌ها فاقد هر گونه رگه بوده و نسبت به سنگ‌های تراورتن هزینه مناسب‌تری دارند. بنابراین بسیاری از معماران و طراحان از این سنگ برای افزایش زیبایی نمای ساختمان استفاده می‌کنند.

  • در صورتی که با استفاده از فناوری نانو سنگ‌های ترامیت را تولید کنند می توان در تمامی بخش‌های ساختمان از آن استفاده نمود؟

بله شما می‌توانید از سنگ ترامیت در تمامی قسمت‌های ساختمان استفاده کنید.

  • سنگ گرانیت قابل ترکیب با سایر متریال است یا سنگ ترامیت؟

سنگ گرانیت را بهتر می‌توان با سایر متریال‌ها ترکیب کرد و از آن در تمامی بخش‌های ساختمان استفاده نمود.

  • آیا سنگ ترامیت و اونیکس با یکدیگر تفاوت دارند؟

سنگ‌های ترامیت و سنگ اونیکس هر دو از دو خانواده متفاوت هستند.

سنگ ترامیت چه کاربردی دارد؟

با توجه به جذب آب بالای سنگ‌های ترامیت استفاده از آن در مکان‌های پر تردد توصیه نمی‌شود. معمولا از سنگ‌های ترامیت برای دیوار ساختمان و پارکینگ‌ها استفاده می‌کنند. البته می‌توان خلل این سنگ‌ها را با استفاده از مواد رزین فراوری کرده و بدین وسیله مقاومت آن را افزایش داد و از آن در تمامی قسمت‌های ساختمان استفاده نمود.

مزایای سنگ ترامیت چیست؟

صیقل پذیری بالای سنگ‌های ترامیت این امکان را به افراد می‌دهد که آن را به صورت قابل قبولی صیقل داد. این سنگ‌ها کاملا صاف و یکدست و فاقد هر گونه رگه بوده و از این رو مورد علاقه بسیاری از افراد است. قیمت مناسب سنگ‌های ترامیت باعث فروش بالای این سنگ‌ها در بازار شده است. همچنین سنگ‌های ترامیت دارای قابلیت برش مناسبی بوده و از این رو می‌توان آنها را به انواع اشکال و فرم ها برش داد.

معایب سنگ ترامیت چیست؟

سنگ‌های ترامیت دارای مقادیر بسیاری آهک هستند و از این رو مقاومت پایین‌تری دارند. این سنگ‌ها در برابر باران‌های اسیدی و یخبندان‌ها مقاومت پایینی از خود نشان می‌دهند و از این رو بهتر است از این سنگ‌ها در نمای بیرونی ساختمان استفاده نشود. زیرا این سنگ‌ها در صورتی که در نمای بیرونی ساختمان استفاده شود ممکن است که در برابر باران، ظاهر صاف و یکدست آن ها لکه دار گردد.

همچنین سنگ‌های ترامیت در برابر فشار و ضربه مقاومت پایینی داشته و از این رو برای مکان‌های پرتردد همچون راه پله ها مناسب نیست و امکان دارد که به مرور بر اثر رفت و آمد دچار فرسایش و شکستگی شود. جذب آب بالای سنگ‌های ترامیت باعث شده که این سنگ‌ها برای نمای بیرونی ساختمان کاربردی نداشته باشند. زیرا جدب آب این سنگ‌ها مقاومت آنها را کاهش داده و ممکن است در برابر ضربه و آسیب دچار شکستگی و ترک شود.

مزایای خرید سنگ ترامیت

این سنگ‌ها ساب پذیری مناسبی داشته و به همین دلیل می‌توان آن‌ها را به اشکال مختلفی برش داد و در هر نقطه از ساختمان استفاده کرد. قیمت مناسب این سنگ‌ها بسیار مورد توجه مهندسین قرار گرفته و به دلیل ارزان بودن از جمله سنگ‌های پرفروش در بازار می‌باشد. سنگ لایمستون دارای رنگ روشن بوده و از این رو باعث افزایش نور موجود در ساختمان شده و فضا را روشن‌تر می‌کند.رنگ زمینه روشن و وجود رگه‌های کم این سنگ‌ها ظاهری پاک و دارای ناخالصی به این سنگ‌ها داده و بسیار مورد استقبال افرادی که به دنبال سنگ‌های یکدست و صیقل هستند، قرار گرفته است. سنگ‌ ترامیت صیقل پذیری خوبی دارد. البته این سنگ‌ها را می‌توان تا درجه‌ای متوسط صیقل داد.

کاربرد سنگ ترامیت

سنگ ترامیت یکی از بهترین سنگ‌ها برای نمای داخلی ساختمان به شمار می‌رود. این سنگ‌ها اغلب در راه پله‌ها، دیوار پارکینگ‌ها، نورگیرها، دیواره‌های راه پله و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. سنگ ترامیت به دلیل استحکام و مقاومت بالا می‌توان این محصول را در کفپوش ساختمان نیز استفاده کرد. همچنین می‌توان برای افزایش جذابیت ساختمان دیواره‌های کناره ساختمان را نیز با این سنگ‌ها پوشاند.

فرآوری سنگ ترامیت

سنگ‌ ترامیت دارای مقداری سوراخ‌های ریز بر روی خود هستند. حفره‌های این سنگ‌ها را با استفاده از مواد مختلفی همچون رزین و اپوکسی فرآوری کرده و سوراخ‌ها را پر می‌کنند. با این کار حفره‌ها پوشانده شده و مقاومت سنگ‌ها افزایش می‌یابد. هر چه کیفیت مواد فرآوری سنگ‌ها بالاتر باشد، سنگ‌ها مقاومت بیشتری پیدا خواهند کرد.